Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya / Ankara      0 312 285 88 67 - 0 312 285 53 29      im-kon@hotmail.com                                        14 NİSAN'DAKİ ATO SEÇİMLERİYLE İLGİLİ İMKON'UN TANITIM VİDEOSU

 

MARKA ŞEHİRLER İÇİN BÜTÜNCÜL KANUN ÖNERİSİ

İmkon

MARKA ŞEHİRLER İÇİN BÜTÜNCÜL KANUN ÖNERİSİ

 

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Türkiye'de kentsel dönüşüm  ve marka şehirler oluşturabilmek için mevcut şehircilik kanunlarının birleştirilerek ciddi bir şehircilik kanununun çıkartılması gerektiğini ifade etti. 

 

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şehircilik Şurası açılış programında yaptığı bazı müteahhitlerin imar rantı ve kot kazanımları için ülkeye ihanet ettiği yönündeki açıklamalarında haklı olduğunu belirtti. Tellioğlu, bunun yanında sektörün bütüncül sorunlarının tam anlamıyla tespiti için daha geniş çerçeveden durumu analiz etmek gerektiğini de savundu. 

 

EHİL OLMAYAN İŞ YAPMAMALI

 

Müteahhitlik sektöründeki işinin ehli olmayan, liyakatsiz ve ehliyetsiz kişilerin bu işi yapmamalarını sağlayacak Müteahhitlik Hizmet Kanunu'nun çıkartılması gerektiğinin altını çizen Tellioğlu, "Türkiye'de kentsel dönüşüm ve marka şehirler oluşturulmak isteniyorsa, Müteahhitlik Hizmet Kanunu ve ona paralel şekilde İmar Kanunu, Kentsel Dönüşüm Kanunu birleştirilerek ciddi bir şehircilik kanununun çıkartılması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

İletişim : Mustafa Kemal Mah. Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya/Ankara 0312 285 88 67 - 0312 285 53 29 im-kon@hotmail.com