Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya / Ankara      0 312 285 88 67 - 0 312 285 53 29      im-kon@hotmail.com                                        14 NİSAN'DAKİ ATO SEÇİMLERİYLE İLGİLİ İMKON'UN TANITIM VİDEOSU

 

İMKON'DAN DİKEY YAPI ÇIKIŞI: MÜTEAHHİTTE RAHATSIZ

İmkon

İMKON'DAN DİKEY YAPI ÇIKIŞI: MÜTEAHHİT DE RAHATSIZ

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şehircilik Şurası'ndaki sözlerinin ardından başlayan dikey mimari tartışmasına Ankaralı müteahhitler de katıldı. Aralarındaki çürükleri temizlemek istediklerini belirten İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, "Usulsüz imar ve inşaat izni veren belediyeler de bu işten sorumlu" dedi. 

 

DİKEY MİMARİ ELEŞTİRİSİ

 

Şehircilik Şurası açılış programında, dikey mimari yerine yatay mimariden yana olduğunu belirterek, "Müteahhitler acımasızca yolsuzluk yapıyorlar, ihanet içerisindeler" diyen Cumhurbaşkanı Tayiip Erdoğan'ın sözlerini değerlendiren İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, şunları söyledi: 

 

BÜTÜNCÜL BAKMALIYIZ

 

"Cumhurbaşkanımız haklıdır. Ama bu yaklaşım sektörün sorunlarına bakış açısından tam anlamıyla adil değildir. İnşaat izinlerini müteahhitler kendi kafasına göre, onaysız ve ruhsatsız projelerle gerçekleştirmiyorlar, Bunlara izin veren belediyeler de bu durumdan ayrıca sorumludur."

 

ÇÜRÜKLERİ TEMİZLEYELİM

 

"Biz, müteahhitlik sektöründeki dörtte birlik çürük, merdivenaltı, liyakatsiz ve ehliyetsiz kişilerin bu işi yapmamalarını ve bu çürükleri temizleyecek Müteahhitlik Hizmet Kanunu'nun da ivedilikle çıkartılması gerektiğini yıllardır söylüyoruz." dedi. 

İletişim : Mustafa Kemal Mah. Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya/Ankara 0312 285 88 67 - 0312 285 53 29 im-kon@hotmail.com